English Version
Koło Łowieckie Rogacz
Polowanie zbiorowe Mały Gawlik 12.12.2015

           

 

            W dniu dzisiejszym tj. 12 grudnia 2015r odbyło się polowanie zbiorowe w łowisku Mały Gawlik. Pogoda bez deszczowa z dość mocnym wiatrem a temperatura +5 st.C. Prowadzącym polowanie był kol. Daniel Mańkiewicz. Polowaliśmy pod nr.29

 

Początkowo łowczy (kol. Reginald Stelmasiewicz) powitał wszystkich przybyłych oraz przypomniał trochę historii związanej z naszym kołem.

            Dokładnie 34 lata temu (13 grudnia 1981r) w tym samym łowisku co dziś, odbywało się nasze polowanie zbiorowe. O godz 6:00 rano gen. Wojciech Jaruzelski ogłosił, że na podstawie dekretu Rady Państwa wprowadzony zostaje stan wojenny na terenie całego kraju. Polowania jednak nie odwołano. W czasie polowania dyrektor pobliskiego PGR-u informował na bieżąco o wydarzeniach związanych z wydarzeniem. Jedną z nich było ogłoszenie, iż wszyscy myśliwi mają zdać broń i amunicję do depozytu na najbliższe posterunki Milicji. Polowanie jednak przeprowadzono do końca a z obawy na to kiedy będzie można znów zapolować, podjęto decyzję, iż całą upolowaną zwierzynę przeznacza się na użytek własny.

 

W dalszych słowach łowczy omówił gatunki zwierzyny na którą mieliśmy polować a także przypomniał zebranym myśliwym o zachowaniu  bezbieczeństwa.        

Następnie głos zabrał prowadzący polowanie (kol. Daniel Mańkiewicz). Pomocnikami jego byli kol. Ryszard Tuszkowski oraz kol. Grzegorz Turkowski. Prowadzący omówił mioty, zwierzynę oraz warunki bezpiecznego oddania strzału. W niektórych miotach był zakaz strzału do miotu.  

Polowaliśmy na Wężowce, Czarnówce oraz Kaflarni. Po drugim miocie było śniadanie. Polowanie zakończyliśmy po pięciu miotach.

 

                                                   Św. Hubert darzył:

                                   Królem polowania został kol. Krzysztof Dereziński strzelając łanię

                                   Vice Królem został Arkadiusz Stankiewicz strzelając przelatka

                                   Królem lisiarzy został kol. Krystian Kudraj.

 

 

 

Darz Bór!                     

Lalak Andrzej                  

 


wykonanie: www.c-studio.eu