English Version
Koło Łowieckie Rogacz
Polowanie zbiorowe Mazuchówka lewa strona 19.12.2015

              

 

               W dniu dzisiejszym tj. 19 grudnia 2015r odbyło się polowanie zbiorowe w łowisku Mazuchówka (lewa strona). Pogoda bezdeszczowa ze średnim  wiatrem a temperatura +10 st.C. Śniegu niestety od paru lat o tej porze roku brakuje a ostatnie śnieżne, grudniowe polowania były w 2012 roku.

Prowadzącym polowanie był kol. Andrzej Wierzchowski zaś jego pomocnikiem kol. Eugeniusz Samiła.

 

               Zbiórka odbyła się w stałym miejscu, przy leśniczówce. Przybyło na nią 38 myśliwych w tym 5 gości. Prezes, łowczy oraz prowadzący powitali wszystkich przybyłych. Łowczy omówił na co w dniu dzisiejszym polujemy oraz przypomniał o zbliżającym się posiedzeniu zarządu (29 grudnia o godz.11:00 w siedzibie koła) wraz z gospodarzami łowisk. Na zebraniu mają być przedłużane odstrzały. Należy takrze zwrócić odstrzały "kaczkowe". Gospodarze w miarę możliwości powinni wraz z odstrzałami myśliwych zebrać w grupach aktualne dane osobowe poszczególnych myśliwych oraz adnotacje na temat aktualnie posiadanych jednostek broni (rodzaj, nr, kaliber) a takrze nadanych odznaczeń, zajmowanych stanowisk czy pełnionych funkcji.

Następnie głos zabrał prowadzący kol. Andrzej Wierzchowski. Omówił on przebieg dzisiejszego polowania oraz ostrzegał przed strzałami w miot do zwierzyny płowej ze względu na płaskie uksztautowanie terenu.

Każdy z myśliwych wylosował kartę stanowiskową. Polowaliśmy pod nr.33. Sygnaliści odegrali "Na łowy" i ruszyliśmy w knieję.

 

               W łowisku odbyły się 4 mioty, w których nie brakowało zwierzyny. Praktycznie w każdym z nich były widziane jelenie, dziki oraz lisy.

 

Św. Hubert darzył:

 

                                Królem polowania został kol. Józef Jakubowski,                            

                           Vice Królem został kol. Krzysztof Dereziński,                           

                               Królem lisiarzy został kol. Edmund Przełomiec.                             

 

 

Pozostali koledzy strzelili także:

 

       kol. Leszek Andruszkiewicz- dzik    

kol. Eugeniusz Samiła- dzik,     

        kol. Andrzej Wierzchowski- dzik,      

gość kol. Paweł Milczarek- lis,                  

kol. Krzysztof Nosek- lis.         

 

               Po czterech miotach polowanie dobiegło końca. Przy pokocie sygnaliści oddali cześć upolowanej zwierzynie poprzez odegranie sygnałów.

               Na koniec prezes, łowczy oraz prowadzącypodziękowali myśliwym oraz nagonce za polowanie a także złożyli przybyłym oraz ich rodzinom serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia o także Szczęśliwego Nowego Roku 2016.

 

 

Darz Bór!                            

Lalak Andrzej                         

                

 


wykonanie: www.c-studio.eu