English Version
Koło Łowieckie Rogacz
Rozpoczęcie sezonu kaczkowego 13 sierpnia 2016

 

 

                    Dnia 13 sierpnia 2016 odbyło się pierwsze polowanie na kaczki rozpoczynające sezon. Polowaliśmy jak zwykle w dwóch grupach (wschodniej oraz zachodniej). W grupie wschodniej udział w polowaniu wzięło siedmiu kolegów, zaś w grupie zachodniej osiemnastu. Humory dopisywały wszystkim przybyłym tym bardziej, że były to pierwsze wspólne łowy w tym sezonie. Pogoda także utrzywała się jak na zamówienie. Mimo chwilowych przejściowych opadów deszczu nikt nie narzekał. Z godziny na godzinę dobra atmosfera naszego spotkania tylko rosła. Niestety stan wody w łowiskach troszkę się obniżył w porównaniu z sytacją choćby z przed miesiąca. Niektóre bagienka wyschły doszczętnie, jednak pomimo tego udało się znaleść takie z których podnieśliśmy parę ładnych stadek kaczuch.

                    Podobnie jak w zeszłym roku, na "pierwsze kaczki"  przygotowane były medale dla Króla, ViceKróla oraz ten najciekawszy- Króla Pudlarzy. Niby nic takiego, jednak było to bardzo sympatycznym elementem wieńczącym nasze wspólne spotkanie.

 

W grupie wschodniej:

Królem polowania został kol. Lalak Andrzej, ViceKrólem w drodze losowania został kol. Strupiński Bogdan, zaś Królem Pudlarzy także w drodze losowania został kol. Przełomiec Edmund.

 

W grupie zachodniej:

Królem polowania został kol. Pługów Janusz, ViceKrólem został kol. Cieślik Marcin zaś Królem Pudlarzy został kol. Stasiak Ryszard.

 

 

 

 

Zdjęcia dołączone do artykułu pochodzą z polowania grupy wschodniej. Niestety nie otrzymałem zdjęć od grupy zachodniej.

 

 

 

W ramach przypomnienia:

Pamiętajmy, iż myśliwy postrzegany jest jako wzór osoby proekologicznej, dającej przykład swoim zachowaniem innym - Polujmy z daleko rozumianą etyką łowiecką, nie zapominajmy o zabieraniu ze stanowiska wystrzelonych łusek a przede wszystkim dbajmy o bezpieczeństwo swoje a także innych towarzyszy łowów!

 

Więcej zdjęć znajduje się poniżej w galerii artykułu.

 

 

Darz Bór!!!                                   

Lalak Andrzej                                   


wykonanie: www.c-studio.eu