English Version
Koło Łowieckie Rogacz
Polowanie zbiorowe "Borki" 12.11.2016

 

 

 

                   W dniu dzisiejszym tj. 12.11.2016 odbyło się polowanie zbiorowe w łowiski "Borki". Prowadzącymi byli kol. Lesław Kochański oraz kol. Zygmunt Waraksa a pomagał im kol. Szymon Stankiewicz. Miejsce zbiórkinie było te same jak w latach poprzednich. Spotkaliśmy się na łące od strony Jurkowa (w miejscu gdzie zazwyczaj mamy śniadanie). Pogoda jak na zamówienie -2stC/+2stC, słonecznie.

 

                  Na odprawie Łowczy przypominał o zachowaniu bezpieczeństwa podczas łowów. Prowadzący omówili zaplanowany przebieg polowania a Prezes rozdał pomiędzy kolegów myśliwych dwa komplety płytek ze zdjęciami i filmem z naszego balu jubileuszowego. Polowaliśmy pod nr. 20.

 

                  Po tym rozpoczęliśmy łowy. Z uwagi na utrzymujący się śnieg i barzdzo ładną, słoneczną pogodę mogliśmy nie tylko pololować w świetnych warunkach, ale także mogliśmy podziwiać piękno zimowych krajobrazów. W pierwszym miocie pozyskane zostały dwa lisy przez kol. Ryszarda Tuszkowskiego oraz kol. Jana Michniewskiego. Po drugim miocie tradycyjnie wypadło śniadanie. Polowanie zakończyliśmy po sześciu miotach. W ostatnim miocie (tradycyjnie "cmentarzyk") udało się napotkać dzika. Św Hubert darzył kol. Zygmuntowi Waraksie. I to był jedyny dzik tego polowania.

 

Św. Hubert darzył:

 

                                Królem polowania został kol. Zygmunt Waraksa                          

                                Vice Królem został kol. Jan Michniewski                                     

     Królem lisiarzy został kol. Ryszard Tuszkowski

 

 

 

Darz Bór !!!                                

Lalak Andrzej                                


wykonanie: www.c-studio.eu