English Version
Koło Łowieckie Rogacz
Polowanie Zarządów "Rudówka" 10.12.2016

 

 

 

                   W dniu dzisiejszym tj. 10 grudnia 2016r odbyło się polowanie Zarządów, którego organizacja w tym roku wypadła na nasze Koło. Polowanie to jest organizowane przechodnio przez każde Koło Łowieckie w Giżycku. Nadmienię, iż w Giżycku istnieje sześć kół łowieckich.

 

                   Pogoda tego dnia nie była najłaskawsza a temperatura jak na grudzień skoczyła na słupku dość wysoko. Termometr wskazywał +9stC.Pomimo deszczu, który padał prawie nieprzerwanie przez całe łowy, humory uczestników były znakomite.

Godzina 7:30 sygnaliści odegrali sygnał "Zbiórka". Stawiło się 34 myśliwych reprezentujących zarządy giżyckich kół. Prezes wraz z Łowczym powitali wszystkich przybyłych. Łowczy udzielił informacji na jakie gatunki w dniu dzisiejszym polujemy a prowadzący polowanie (kol. Ryszard Tuszkowski oraz kol. Jurek Miałdun) omówili plan dzisiejszych miotów. Po tym rozlosowaliśmy karty stanowiskowe (polowaliśmy pod nr 27). Następnie zabrzmiał sygnał "Na Łowy" i wszyscy razem wsiedliśmy do specjalnie przygotowanej przyczepy, którą przmieściliśmy się w głąb łowiska. Każdy myśliwy był dowożony na stanowisko. Kierowcą był kol. Piotr Mikosza. Po dwóch miotach zaplanowane było śniadanie. Na szczęście w tym czasie opady deszczu trochę się zmniejszyły. Po posiłku wzieliśmy kolejna dwa mioty. Całe polowanie przeprowadzone było bardzo sprawnie. 

 

Św. Hubert darzył:

 

                                Królem polowania został kol.Eugeniusz Samiła- 3 dziki                                

                           Vice Królem został kol. Juszkiewicz - dzik                         

                Królem lisiarzy  został kol. Grzegorz Turkowski - lis                     

 

Pozostali koledzy strzelili także:

 

kol. Jan Michniewski- dzik

kol. Mieczysław Stackiewicz- dzik

 

 

              Na pokocie sygnaliści odegrali "Śmierć Dzika" oraz "Śmierć Lisa" czy oddaliśmy cześć upolowanej zwierzynie.

Po tym Prezes, Łowczy oraz prowadzący polowanie podziękowali przybyłym uczestnikom dzisiejszych łowów. Łowczy przypomniał przybyłym, iż w dniu dzisiejszym wszyscy są zaproszeni do restauracji "Dzika Kaczka" na obiad, który ma się odbyć o godzinie 17:00.

 

Na zakończenie sygnaliści odegrali "Koniec Polowania", po czym wszyscy się rozjechaliśmy do domów.

 

Darz Bór!!!                          

Lalak Andrzej                         


wykonanie: www.c-studio.eu