English Version
Koło Łowieckie Rogacz
Polowanie Wigilijne "Kozin" 24.12.2016

 

 

                    W dniu dzisiejszym (24.12.2016) odbyło się jak co roku polowanie Wigilijne. Jest to tradycja związana z naszym Kołem od samego początku. Polowanie tego dnia rozpoczyna się jak zwykle z samego rana i trwa krótko aby póżniej spotkać się na "Hubertówce" i połamać opłatkiem, ponieważ myśliwi muszą wrócić na czas do swoich rodzin. Jeszcze naście lat temu było to wyłącznie polowanie na zwierzynę drobną. W chwili obecnej, gdy zając jest włączony do listy zwierząt chronionych, na polowaniach wigilijnych polujemy także na zwierzynę grubą.

                    Pogoda tego dnia nie rozpieszczała. Pomimo, iż temperatura była na plusie tak na prawdę było bardzo chłodno ze względu na silny, przeszywający wiatr. W tym roku na polowanie Wigilijne przyjechało wielu kolegów myśliwych. Można było usłyszeć wśród rozmów, iż już od wielu lat nie było takiej frekwencji. 

Prowadzącym polowanie był kol. Mieczysław Stackiewicz a jego pomocnikami kol. Piotr Mikosza oraz kol. Marcin Cieślik. Całe polowanie odbyło się bardzo sprawnie. Do godz 12:00 przeprowadzone zostały cztery mioty. Po zakończeniu miotów przejechaliśmy na "Hubertówkę" gdzie odbyło się zakończenie polowania. Po wyłonieniu Króla oraz ViceKróla polowania wszyscy obecni podzielili się opłatkiem składając sobie serdeczne życzenia. Na zakończenie przewidziany był śledzik wigilijny.

 

Św. Hubert darzył:

 

                                Królem polowania został kol. Arkadiusz Stanikiewicz - dzik                                

                           Vice Królem został kol. Piotr Mikosza - dzik                          

         

   

Pozostali koledzy strzelili także:

 

kol. Jakub Byrwa - dzik

 

 

           

 

Darz Bór !!!                              

Lalak Andrzej                               

 


wykonanie: www.c-studio.eu