English Version
Koło Łowieckie Rogacz
Wizyta w Przedszkolu Miejskim nr.1 w Giżycku 13.01.2017r

 

 

              Dnia 13 stycznia 2017r odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku, które znajduje się pod naszą opieką. Jak co roku przedszkole ogłosiło wśród swoich wychowanków zbiórkę karmy dla zwierząt leśnych (warzywa i owoce). Dzieci zrobiły nam bardzo sympatyczną niespodziankę w postaci występów, które to oglądaliśmy z wielkim zainteresowaniem.

Po występach zebrane dzieci wysłuchały między innymi pogadanki ogólnoprzyrodniczej oraz dlaczego tak ważne jest dokarmianie dzikich zwierząt, w jakim czasie i jak to robić. Wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane tym co słyszały. Były pytania, były odpowiedzi a także czytanie bajek

                     Czas spędzony z dziećmi w bardzo miłej atmosferze niestety szybko dobiegał końca. Na zakończenie dzieci uroczyście rzekazały nam zebrane przez siebie i rodziców dary, które zostaną przez nas wyłożone w leśnych brogach. Dostaliśmy także własnoręcznie wykonany przez dzieci album z rysunkami zwierząt.

 

                      W dzisiejszych czasach spotkania edukacyjne leśników i myśliwych z najmłodszymi są bardzo ważne i potrzebne. Tymbardziej, iż wiedza przyrodnicza jaką zdobywały dzieci pochodziła od źródła. Właśnie brak edukacji społeczeństwa rzetelną wiedzą źródłową prowadzi do sytuacji, w której pseudoekolodzy mogą z łatwością manipulować, zasilając swoje konta bankowe w związku z fikcyjnymi zbiórkami pieniędzy na "ratowanie" zwierząt bądz drzew. Nie dajmy się ogłupiać i szukajmy wiedzy u źródła.

 

                   Bardzo dziękujemy dzieciom, Pani Dyrektor oraz personelowi Przedszkola Miejsiego nr 1 w Giżycku za bardzo sympatyczne spotkanie.

 

 

Darz Bór!!!                            

Lalak Andrzej                           


wykonanie: www.c-studio.eu