English Version
Koło Łowieckie Rogacz
Rozpoczęcie sezonu polowań na "pióro" 15.08.2018

 

 

 

                 Dnia 15 sierpnia 2018r, przypadającego w Święto Wniebowzięcia Najświętrzej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego, rozpoczeliśmy długo wyczekiwany sezon polowań na "pióro".

Jest to pierwsze, wspólne polowanie w roku, na które czeka każdy z nas, aby porozmawić z dawno nie widzianymi Kolegami.

 

                Na zbiórce stawiło się czternastu kolegów myśliwych. W ciągu kilku ostatnich lat można zauważyć widoczny wzrost frekwencji spotkań na tej stronie. Prowadzącym był Kol. Eugeniusz Samiła. Po powitaniu przybyłych oraz omówieniu planu dzisiejszego polowania przejechaliśmy w teren.

 

 

 

                 Wzieliśmy kilka bagienek na „Malince”,  "Królowej" oraz kilka na „Pompie”, co przyniosło bardzo ładne efekty w postaci 27 kaczek. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, iż tegoroczne wczesne żniwa bardzo nam ułatwiły przebieg polowania.

 

 

 

                Samo polowanie przebiegło w bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze a każdy z uczestników starał się wykożystać wolne chwile na rozmowy, wspomnienia we wspólnym gronie.

 

 

 

 

 

 

 

                 Podobnie jak w sezonach poprzednich, tak i w tym z pośród Kolegów biorących udział w łowach został wyłoniony Król polowania, Vice Król oraz Król pudlarzy. Ten ostatni medal niósł za sobą szczególnie wiele emocji.

 

Królem polowania został Kol. Citkowski Andrzej- 5,

Vice Królem polowania został Kol. Lalak Andrzej- 5,

Królem pudlarzy została Kol. Turkowska-Cedrowska Justyna.

 

 

 

 

 

 

Darz Bór!!!                                  

Lalak Andrzej                                     


 


wykonanie: www.c-studio.eu