English Version
Koło Łowieckie Rogacz
Nasza "Gawra"

 

 

 

---------------------------------------17 sierpnia 2019 -drugie spotkanie---------------------------------------

 

                 W dniu dzisiejszym (tj 17 sierpnia 2019) o dodz 9:00 spotkaliśmy się na Naszej "Gawrze" aby zakasać rękawy i wziąść się ostro do pracy. Jeśli chodzi o nazwę "Gawra" to usłyszałem ją z ust jednego z naszych Kolegów (Rafał- na prawdę fajny pomysł). Myślę, że świetnie oddaje charakter tego miejsca a i sama w sobie nie jest zła. Mam nadzieję Koleżanki/Koledzy, że podzielacie moje zdanie. Dobra, dość gadania, czas na konkrety.

                 Na miejscu stawiło się 26 bohaterów tego dnia. Każdy przywiózł ze sobą nie tylko zapał ale i narzędzia do pracy. Postawione zadanie to: opróżnić dom, ogarnąć teren wokół, odzyskać cegłę z zawalonego chlewa i przetransportować ją do stodoły. Podzieliliśmy się na grupy. Nie minął kwadrans jak rozpoczęliśmy prace. "Towar" z domu (oczywiście pełna segregacja) trafiał do kontenera. Była tego cała masa. Kolejna ekipa wycinała zarośla wokół domu i sprzątała je. Kolejna grupa odzyskiwała ceglę, która na pewno się przyda. Całość prac usprawniały maszyny Kol. Jarka Gajdy, Kol. Roberta Chmielewskiego oraz Kol. Andrzeja Citkowskiego. Każdy z nas sprawnie wymieniał się w grupach, nie było żadnych sprzeczek a jedynie kupa śmiechu. Powiem więcej, wszystko szło na tyle sprawnie, że w między czasie zbiliśmy dwie konstrukcje pod ambony. Na koniec oczywiście zapłonęło ognisko i upiekliśmy kiełbaski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                  Tego dnia ciężko pracowali Koleżanki i Koledzy:

 

Turkowski Grzegorz, Turkowska-Cedrowska Justyna wraz z mężem, Dereziński Wiesław, Dereziński Mirosław, Białowąs Zdziesław, Citkowski Andrzej wraz z synem, Gajda Jarosław wraz z żoną, Brykalska (Gajda) Magdalena, Byrwa Jakub, Chmielewski Robert, Król Bogdan wraz z żoną, Zabawski Rafał, Samiła Eugeniusz, Ostapkowicz Mariusz, Dąbrowski Jarosław, Kowalczyk Janusz, Bednarczyj Jerzy, Kasprowicz Ewa, Kłosowski Lech, Jakubowski Józef, Nosek Krzysztof, Derewońko Zbigniew oraz moja skromna osoba (Lalak Andrzej).

 

Dziękuję wszystkim obecnym Koleżankom oraz Kolegom za wygospodarowanie swojego czasu, za chęci i zapał do pracy.

Brawo My!!!

 

Jednocześnie chciałbym zmobilizować pozostałą część Kolegów.

 

 

                  Dziękuję Kol.Magdalenie Gajdzie za nadesłane fotki.

 

 

 

Darz Bór!!!                                                         

Lalak Andrzej                                                        

 

 

---------------------------------------03 lipca 2019 -pierwsze prace---------------------------------------

 

                 Jako że w ostatnim czasie majątek Naszego Koła powiększył się o posiadłośc (Malinka 22), dnia 3 lipca spotkaliśmy się na miejscu, aby "zakasać rękawy" i rozpocząć prace porządkowe. Jak wiadomo początki zawsze są najtrudniejsze. Pomimo tego udało nam się zorganizować i przygotować teren pod zbliżające się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Naszego Koła (06.07.2019).

W pracach bardzo pomogły nam maszyny Kol. Jarka Gajdy oraz Kol. Andrzeja Citkowskiego.

 

Oto kilka zdjęć z tego dnia.

 

 

 

 

 

Na powyższej fot. od lewejKoledzy: Rafał Zabawski, Jarosław Gajda, Michał Samiła, Jakub Byrwa, Eugeniusz Samiła, Andrzej Citkowski, Andrzej Lalak

 

 

               Zachęcam wszystkich Kolegów do organizacji i zgłaszania się do prac. Wspólnymi siłami możemy stworzyć miejsce naszych spotkań.

 

 

 

Darz Bór!!!                                                   

Lalak Andrzej                                             

 

 

 

 

 

 


wykonanie: www.c-studio.eu