English Version
Koło Łowieckie Rogacz
Zakup specjalistycznych łóżek szpitalnych
 
 
 
 
                   "O potrzebach służby zdrowia w czasie pandemii pamiętały również Koła Łowieckie działające w Giżycku i dzierżawiące obwody w jego okolicach. W wyniku rozmów Zarządu Okręgowego PZŁ w Suwałkach z Dyrekcją szpitala w Giżycku ustalono, że niezwykle przydatne będą specjalistyczne łóżka szpitalne. Środki finansowe na ich zakup przekazały następujące koła łowieckie: Dzik, Jeleń, Kormoran, Rogacz, Ryś, Sokół z Giżycka oraz Żubr Kruklanki. Długo oczekiwany sprzęt trafił na oddział chirurgiczny szpitala, aby wspierać leczenie chorych w tym trudnym okresie. Dyrekcja szpitala złożyła na ręce Łowczego Okręgowego serdeczne podziękowania wszystkim myśliwym za tak szlachetną inicjatywę i zakup specjalistycznego sprzętu. Zaangażowanie członków Polskiego Związku Łowieckiego zostało przyjęte z ogromną wdzięcznością, jako wyraz solidarności z mieszkańcami miasta w okresie walki z pandemią wywołaną COVID-19.
Akcja wsparcia służby zdrowia przez myśliwych Suwalskiego Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego oraz myśliwych z zamiejscowych kół łowieckich, dzierżawiących obwody w naszym okręgu, została zakończona. W trakcie tej akcji zakupiono i przekazano specjalistyczny sprzęt medyczny do szpitala w Augustowie, Ełku, Giżycku, Piszu, Sejnach, Suwałkach i Węgorzewie. Wartość przekazanego sprzętu znacząco przekroczyła kwotę 100 000 złotych, co świadczy o zrozumieniu potrzeb służby zdrowia i chęci jej pomocy przez środowisko myśliwych.
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego serdecznie dziękuje wszystkim, którzy tak ofiarnie włączyli się w tą szlachetną akcję."
 
 
Źródło: Polski Związek Łowiecki w Suwałkach.
              www.pzl.suwalki.pl
 
 
Darz Bór!!!                                                                       
Lalak Andrzej                                                                     

wykonanie: www.c-studio.eu