Witajcie.

 

W tym artykule znajdują się zdjęcia, przedstawiające kolejne etapy prac na naszej Gawrze. Najświeższe zdjęcia, będę dodawał na górze materiału. Kolejne etapy prac będę oddzielał a opis etapu będzie znajdował się pod zdjęciami.

 

Na myśl mi przychodzą pewne słowa z filmu ” Miś” Stanisława Barei więc pozwolę je sobie zacytować:

 

„Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”

 

 

 

Darz Bór!!!                            

Lalak Andrzej                           

31.12.2021

            Instalacja systemu monitoringu obiektu.

06.12.2021

Przywiezione zostały płyty na podłogę poddasza.

02.12.2021

Mamy wyposażenie Gawry w postaci stołów i krzeseł dzięki Kol. Zbyszkowi Gołębiewskiemu.

17.08.2021

Wykonano schody

14 sierpnia 2021

Prace porządkowe wokół Gawry.Odprowadzenie odwodnień z dachu, koszenie.

03.08.2021

Rozpoczęcie prac wykończeniowych. Posadzki, łazienki…

Prace wykonują : Kol. Jacek Jakubowski oraz kol. Józef Jakubowski.

04.12.2020

Podbitki sufitu.

04-05.11.2020

Wstawiono okna i drzwi.

24.10.2020

Wylewane są posadzki. Pokrycie dachu gontem zostało ukończone.

22.10.2020

Płaskorzeźbę wykonał Kol. Bogdan Strupiński

07.10.2020

Kominy

02.10.2020

Rozpoczęto kolejny etap. Łaty pod gont.

15.08.2020

07.08.2020

04-05.08.2020

Wnuki Kol. Jana Michniewskiego

30.07.2020

Dziś po południu przyjechały elementy naszej Gawry.

04.08.2020.

            Podsumowując dotychczas wykonane prace na naszej Gawrze, przyznać trzeba, iż do tej pory wszystko idzie bardzo sprawnie.

Teren posesji został wyrównany, nawieziono i rozplantowano czarnoziem, wymieniono grunt pod wjazdem na posesję oraz pod przyszłym parkingiem, dociągnięte zostały media do punktów docelowych, zakopane zostało szambo oraz wyprowadzone zostały rury kanalizacyjne. Na końcu wylano płytę pod przyszły budynek.

Osoby, które brały czynny udział w pracach: Kol. Byrwa Jakub, Kol. Samiła Eugeniusz, Kol. Samiła Michał, Kol. Zabawski Rafał, Kol. Kowalczyk Janusz, Kol. Mikosza Piotr, Kol. Kudraj Bohdan, Kol, Citkowski Andrzej, Kol. Marko Jan, Kol. Kurzynowski Jarosław, Kol. Stelmasiewicz Stanisław, Kol. Nosek Krzysztof.

Jeśli kogoś pominąłem proszę wybaczyć.

——-17 sierpnia 2019 -drugie spotkanie——-

 

              W dniu dzisiejszym (tj 17 sierpnia 2019) o godz 9:00 spotkaliśmy się na Naszej „Gawrze” aby zakasać rękawy i wsiąść się ostro do pracy. Jeśli chodzi o nazwę „Gawra” to usłyszałem ją z ust jednego z naszych Kolegów (Rafał- na prawdę fajny pomysł). Myślę, że świetnie oddaje charakter tego miejsca a i sama w sobie nie jest zła. Mam nadzieję Koleżanki/Koledzy, że podzielacie moje zdanie. Dobra, dość gadania, czas na konkrety.

                 Na miejscu stawiło się 26 bohaterów tego dnia. Każdy przywiózł ze sobą nie tylko zapał ale i narzędzia do pracy. Postawione zadanie to: opróżnić dom, ogarnąć teren wokół, odzyskać cegłę z zawalonego chlewa i przetransportować ją do stodoły. Podzieliliśmy się na grupy. Nie minął kwadrans jak rozpoczęliśmy prace. „Towar” z domu (oczywiście pełna segregacja) trafiał do kontenera. Była tego cała masa. Kolejna ekipa wycinała zarośla wokół domu i sprzątała je. Kolejna grupa odzyskiwała cegłę, która na pewno się przyda. Całość prac usprawniały maszyny Kol. Jarka Gajdy, Kol. Roberta Chmielewskiego oraz Kol. Andrzeja Citkowskiego. Każdy z nas sprawnie wymieniał się w grupach, nie było żadnych sprzeczek a jedynie kupa śmiechu. Powiem więcej, wszystko szło na tyle sprawnie, że w między czasie zbiliśmy dwie konstrukcje pod ambony. Na koniec oczywiście zapłonęło ognisko i upiekliśmy kiełbaski.

 

Tego dnia ciężko pracowali Koleżanki i Koledzy:

 

Turkowski Grzegorz, Turkowska-Cedrowska Justyna wraz z mężem, Dereziński Wiesław, Dereziński Mirosław, Białowąs Zdziesław, Citkowski Andrzej wraz z synem, Gajda Jarosław wraz z żoną, Brykalska (Gajda) Magdalena, Byrwa Jakub, Chmielewski Robert, Król Bogdan wraz z żoną, Zabawski Rafał, Samiła Eugeniusz, Ostapkowicz Mariusz, Dąbrowski Jarosław, Kowalczyk Janusz, Bednarczyj Jerzy, Kasprowicz Ewa, Kłosowski Lech, Jakubowski Józef, Nosek Krzysztof, Derewońko Zbigniew oraz moja skromna osoba (Lalak Andrzej).

 

Dziękuję wszystkim obecnym Koleżankom oraz Kolegom za wygospodarowanie swojego czasu, za chęci i zapał do pracy.

Brawo My!!!

 

Jednocześnie chciałbym zmobilizować pozostałą część Kolegów.

 

 

                  Dziękuję Kol.Magdalenie Gajdzie za nadesłane fotki.

——-03 lipca 2019 -pierwsze prace———-

Jako że w ostatnim czasie majątek Naszego Koła powiększył się o posiadłość (Malinka 22), dnia 3 lipca spotkaliśmy się na miejscu, aby „zakasać rękawy” i rozpocząć prace porządkowe. Jak wiadomo początki zawsze są najtrudniejsze. Pomimo tego udało nam się zorganizować i przygotować teren pod zbliżające się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Naszego Koła (06.07.2019).

W pracach bardzo pomogły nam maszyny Kol. Jarka Gajdy oraz Kol. Andrzeja Citkowskiego.

Zdjęcia powyżej.

 

           Zachęcam wszystkich Kolegów do organizacji i zgłaszania się do prac. Wspólnymi siłami możemy stworzyć miejsce naszych spotkań.

Tagi