Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

 

Jeżeli czytasz ten artykuł, to znaczy, że idziesz dobrą drogą i najprawdopodobniej posiadasz zamiłowanie do polskiej przyrody, łowiectwa oraz jesteś zainteresowany rodzimymi wartościami. Pamiętaj, iż tylko wiedza zdobyta u źródła przedstawia jakąkolwiek wartość.

 

Łowiectwo w naszym kraju jest mocno zakorzenione a jego historia sięga początku naszej państwowości. Przez szereg lat, łowiectwo przeobrażało się wraz z idącymi zmianami Polski. Poczynając od monopolu panujących pierwszych władców i ich przywilejów przez okresy rozbiorów, wojen, aż po czasy dzisiejsze. Więc śmiało możemy tu mówić o formie dziedzictwa narodowego.

Niestety w obecnie wywróconym do góry nogami świecie, w którym „opluwa” się wszelkie wartości, tradycje, obyczaje, skreśla się wszelkie wzorce, wypacza rzeczywistość, ciężko jest dotrzeć z przekazem do drugiego człowieka. Z jednej strony trudno nam określić co jest prawdą a co fałszem, zaś z drugiej pozostają resztki zdrowego rozsądku pozostawiające w nas przezczucie, że coś tu raczej się nie klei i jest nie tak. Jak już to powiedział kiedyś niemiecki minister propagandy Joseph Goebbels: „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”. Także dążmy zawsze do odkrycia prawdy i przede wszystkim brońmy jej!

 

Zobacz pełny artykuł