Za nami kolejne ważne wydarzenie z kalendarza strzelań myśliwskich. Mowa tu o XXVII Pucharze Jezior Mazurskich. Zawody odbyły się 9 lipca 2022, tradycyjnie na giżyckiej strzelnicy.

Mimo niestety kiepskich zapowiedzi, pogoda nie dawała powodów do narzekań. Spadło kilka kropel deszczu ale to raczej dla ostudzenia emocji. Przeważnie było słonecznie.

Rejestracja zawodników i wydawanie numerów startowych odbywało się między 8 a 8:30. A uwierzcie mi było co robić, gdyż stawiło się 106 zawodników z przeróżnych miast całej Polski. Informacje przedstawiam Wam z pierwszej ręki, gdyż tego dnia przypadła mi rola obsługi informatycznej sekretariatu 🙂

       Sygnał zbiórki rozbrzmiał regulaminowo o 8:30. Sygnalistami byli Kol. Stanisław Stelmasiewicz, Kol. Jarosław Kurzynowski oraz Kol. Dawid Żywica. Uroczystego wciągnięcia flagi Polskiego Związku Łowieckiego dokonała ta ładniejsza część naszej społeczności, czyli Koleżanki DIANY.  Po tym rozpoczęła się część powitalna. Łowczy Okręgowy Kol. Wojciech Zaniewski  powitał licznie przybyłych zawodników a także Sędziego Głównego Kol. Tomasza Skalskiego, zastępcę Sędziego Głównego Kol. Krzysztofa Konieczkę, Obserwatora Technicznego z Zarządu Głównego Kol. Bogusława Bauer, szerokie grono sędziowskie, zespół ratowników medycznych zabezpieczający dzisiejsze zawody oraz całą obsługę techniczną.

Sędzia główny przypomniał zebranym o zasadach bezpieczeństwa, obycia na strzelnicy jak i regulaminie zawodów strzeleckich.

        Zawody składały się z pełnego sześcioboju. Krąg, oś, zając, przeloty dzik, rogacz/lis. Wyniki brane pod uwagę z podziałem na klasy: Mistrzowska, Powszechna, Senior, Diany.

       No i rozpoczęło się. Padały pierwsze strzały a wraz z ich wzrostem rosła adrenalina wśród zawodników. Miejscem chyba najbardziej obleganym była tablica wyników i harmonogramu zawodów. Choć niektórzy zwali ją ścianą płaczu 😛

Parking przed strzelnicą był cały zajęty. Pełen samochodów a między nimi powyrastały leżaki, na których w przerwach między strzelaniami wypoczywali zawodnicy.

W między czasie pod wiatką można było coś „przekąsnąć”. I każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Kawa, herbata, woda, ciasta, ciasteczka, babka ziemniaczana, chłodnik, karkówka grilowana na bieżąco.  Do wyboru do koloru. Obsługą części gastronomii zajęli się Kol. Marian Dorynek oraz Kol. Paweł Piekarz. Tak że Nasi tu byli:)

Wraz z upływem czasu i ilości wystrzelonych naboi, atmosfera zawodów gęstniała. Coraz częściej widać było skoncentrowane i zamyślone twarze zawodników, tak jak by myśleli  „dajesz, dajesz, nie przestajesz” 🙂

       Po godzinie 17 na placu boju pozostała już ostatnia 18 grupa. Gdy po ucichnięciu zmagań do sekretariatu wpłynęła kończąca metryczka okazało się że mamy baraż pomiędzy dwoma zawodnikami. Dla niewtajemniczonych baraż- to dogrywka, ta sama ilość punktów końcowych, uniemożliwiająca wyłonienie zwycięzcy danego miejsca na podium.

Baraż rozstrzygnięty został na kręgu. I trzeba tu zaznaczyć, że dostarczył wielu emocji nie tylko zainteresowanym zawodnikom, ale i wszystkim obserwującym.

I wyjaśniło się. Drugie przejście kręgu i pierwsza pomyłka zakończyła emocje. Padły oklaski publiczności.

Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się na placu głównym. Oczywiście podziękowania dla zawodników, sędziów jak i całej obsługi padły z ust Łowczego Okręgowego.

A teraz to na co wszystkie tygryski czekały z niecierpliwością. Wyniki dzisiejszych zmagań.

W Klasie Dian:

1. Oset Maria Magdalena 419/500 pkt

2. Socha Dominika 405/500 pkt

3. Przeorek- Dąbkowska Dominika 392/500 pkt

4. Pająk Marta

5. Zakręta Alina

6. Szybińska Alicja Małgorzata

Klasa Senior:

1. Turczyn Paweł 437/500 pkt

2. Uździło Witold 434/500 pkt

3. Jaczyński Waldemar 427/500 pkt

4. Gochnio Jerzy

5. Gąssowski Wojciech

6. Onopak Ryszard

Klasa Powszechna:

1. Michałowski Wojciech 447/500 pkt

2. Korwek Jakub Kazimierz 433/500 pkt

3. Czarnecki Jacek Krzysztof 427/500 pkt

4. Wiszowaty Cezary

5. Ulanowski Maciej

6. Połeć Kamil Michał.

Klasa Mistrzowska:

1. Karpiński Krzysztof 470/500 pkt

2. Surma Tomasz 470/500 pkt

3. Pilicki Bogusław Wojciech 467/500 pkt

4. Karpik Michał

5. Kubik Ireneusz

6. Goerick Marek

Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród, uroczystego opuszczenia flagi, dokonali zawodnicy zajmujący pierwsze lokaty.

Tym samym zakończono dzisiejsze zawody.

W słowach podsumowujących dzisiejszy dzień, wszyscy zostali zaproszeni pod wiatę na ostatnią „konkurencję” tego dnia, czyli degustację pieczonego dzika.

 

 

 

Darz Bór!!!                                

Lalak Andrzej                               

Tagi