Najważniejsze informacje do przekazania po posiedzeniu zarządu:

zarząd będzie się zbierał w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 18:00 na Gawrze.

pozostał jeszcze jeden termin przystrzelania- 24 maja godz.:15:00 strzelnica Giżycko. Wchodząc na strzelnicę rejestrujemy się w książce u kierownika strzelnicy (wymagane jest pozwolenie na broń). Przy opuszczaniu strzelnicy, należy się wyrejestrować. (Rejestrujemy się kiedy korzystamy ze strzelnicy)

– poszukiwane są osoby chętne do pocztu sztandarowego. Poczet + rezerwowi. Kontakt z prezesem (501 293 960)

      Mundur myśliwski to jeden z elementów naszej tradycji, kultury i etyki łowieckiej. Można by rzec, iż to nasza wizytówka. Noszenie munduru myśliwskiego to wyraz poszanowania Polskiego Związku Łowieckiego i samego łowiectwa. Klasyfikuje on nas wśród grona ludzi, których łączy ta sama pasja, nawiązuje do rycerskich tradycji łowiectwa, stanowi powód do dumy. Jednak z przykrością trzeba stwierdzić, że nie każdy z nas, nawet jeśli posiada mundur galowy, ubiera go. Dlaczego ? Przecież sami powinniśmy dbać szczególnie o nasz wizerunek.

Nie ma obowiązku posiadania stroju organizacyjnego polskich myśliwych. Nikt także nie zmusza myśliwych do jego zakupu. Jednak tak na prawdę, mundur powinien posiadać każdy z członków koła łowieckiego, aby móc swoją postawą, wyrażoną także poprzez strój kultywować tradycję i przekazywać ją dalej tak aby nie zginęła kiedyś w mrokach zapomnienia. Pozostaje to wciąż kwestią sumienia i wewnętrznej potrzeby.

W związku z powyższym organizowana jest akcja „mundur”. Osoby zainteresowane mundurem proszone są o kontakt z prezesem (501 293 960).

Darz Bór!!!              

Lalak Andrzej