W myśl zasady „o tradycję trzeba dbać”, tak i w tym roku odbyły się zawody o „Laur Św. Brunona”. Batalia miała miejsce na naszej giżyckiej strzelnicy. Organizatorem był Zarząd Okręgowy w Suwałkach. Sponsorem większości nagród, także tych zawodów, był sklep Mazurskie Centrum Myśliwskie w Giżycku, reprezentowany przez naszego Kolegę Piotra Boharewicza  z zaprzyjaźnionego KŁ „Dzik” Giżycko, za co serdecznie dziękujemy.

Sędziowali Koledzy z giżyckich kół łowieckich.

       Pogoda tego dnia jak na zamówienie. Słońce i lekki wiatr. Czego chcieć więcej? Znaczy się Św. Hubert łaskawie podszedł do tematu 🙂

Gdy wybiła godzina 9:00 wybrzmiał sygnał zbiórki, po czym wszyscy zebraliśmy się na placu głównym, gdzie zebranych przywitał Łowczy Okręgowy Kol. Wojciech Zaniewski, Sędzia Główny Kol. Krzysztof Konieczka oraz Kierownik Strzelnicy Kol. Zdzisław Kieżuń.

Uroczystego wciągnięcia flagi na maszt dokonały Diany.

Po części powitalnej, tradycyjnie przypomniano o podstawach obycia na strzelnicy jak i zasadach bezpieczeństwa. Temat niby błahy i dobrze wszystkim znany, jednak „szlifowania” nigdy za wiele.

Na zbiórce stawiło się 30 zawodników, w tym 3 Diany oraz 3 gości z Litwy. Każdy pełen optymizmu, dobrego humoru i nadziei wygranej.

       No i zaczęło się. Wszystkie konkurencje po kolei. Kula, śrut. Razem 6 konkurencji. Po zawodnikach widać było symptomy zdrowej rywalizacji ale również i napięcie. Z resztą jeśli choć raz brałeś udział w takim wydarzeniu, to sam wiesz jak to jest. Wieczorny niepokój dzień przed, poranna kawa wypita nerwowo a w trakcie już tylko modlitwa do Św. Huberta 😉

Z resztą dreszczyku emocji nigdy za wiele. I może nie zawsze się uda, nie zawsze da się opanować poddenerwowanie, ale za to zawsze pozostają Ci wspomnienia, przez które czasem nie możesz zasnąć, ale czy bez nich jest o czym śnić?

Po zakończeniu strzelania wszystkich konkurencji, przyszedł czas na podsumowanie dzisiejszych zmagań.

I tak:

w kategorii Dian:

I miejsce- 378/500 pkt- Ewa Piątkowska

II miejsce- 373/500 pkt- Alicja Szyblińska

III miejsce- 347/500 pkt- Ewa Bąk

w kategorii Goście:

I miejsce- 385/500 pkt- Sangirdas Petelis

II miejsce- 334/500 pkt- Algimantas Draugdis

III miejsce- 332/500 pkt-Virginius Rudzevicjus

w kategorii Klasa Powszechna:

I miejsce- 438/500 pkt- Jankowski Krzysztof

II miejsce- 436/500 pkt- Korwek Kazimierz

III miejsce- 425/500 pkt- Jankowski Marcin

w kategorii Klasa Mistrzowska:

I miejsce- 487/500 pkt- Szyłejko Rafał

II miejsce- 466/500 pkt- Roszko Marian

III miejsce- 457/500 pkt- Kapliński Rafał

Zdobywcą „Lauru Św. Brunona” został Kol. Rafał Szyłejko.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 

 

Darz Bór!!!                           

Lalak Andrzej                         

Tagi