W dniu 18 grudnia 2021 odbyły się kolejne wspólne prace w łowisku Pompa. Informacja o dacie ww. prac, podawana była na polowaniach zbiorowych oraz na Naszej stronie.

Pogoda była niesprzyjająca pracom w terenie. Szczególnie w tym terenie. Każdy z nas zna łowisko Pompa i sami wiecie jak ciężkie warunki dojazdu czy też samego dojścia tam panują. Tym bardziej, iż chwilami padał deszcz a temperatura była na +. Trzeba też było się przedzierać.

             Tego dnia zebrało się pokaźne grono chętnych do prac osób. Miała być rozwożona była druga tura zwyżek, przygotowanych przez myśliwych. Posłużą one nam wszystkim.

Podzielono się na dwie grupy.

Pierwsza grupa: Magdalena Brykalska, Anna Pilecka, Bogdan Kudraj, Mariusz Ostapkowicz, Jarosław Gajda, Adam Kotliński, Jarosław Dąbrowski oraz Jacek Masiak.

Grupa ta przewoziła i ustawiała zwyżki odebrane od Kol. Jarka Gajdy jego ciągnikiem. Przewieziono 8 zwyżek.

Druga grupa: Kuba Byrwa, Grzegorz Turkowski, Marian Dorynek (stażysta), Marek Karczewski, Rafał Zabawski, Eugeniusz Samiła, Krystian Kudraj, Paweł Piekarz (stażysta).

Grupa ta przewoziła zwyżki na przyczepkach samochodowych. W tym miejscu należą się szczególne podziękowania wszystkim Kolegom, którzy wykorzystali do tego celu własne pojazdy jak i Naszemu stażyście Pawłowi Piekarzowi, który w chwilach zwątpienia pomógł te pojazdy powyciągać 😛

Grupa przewoziła 14 zwyżek z Gawry oraz z Mazuchówki od Kol. Gienka Samiły. Naoczni świadkowie zdarzenia opowiadali, że jeszcze czegoś takiego nie widzieli, aby na jednej samochodowej przyczepce pomieścić 3 zwyżki. Jak widać dla chcącego nic trudnego. Oczywiście wszystko było w pełni zabezpieczone, jednak z daleka konwój ten wyglądał jak transport ciężarowy.

Ogólnie tego dnia zostały zamontowane w łowisku kolejne 22 zwyżki.

           Wszystkim ww. Koleżankom i Kolegom serdecznie dziękuję w imieniu Nas wszystkich, którzy tego dnia nie stawili się. Wspomnijmy ich ciężką pracę zasiadając na zwyżkach już 2 stycznia .

Darz Bór!!!                        

Lalak Andrzej                      

Tagi