W dniu dzisiejszym 25 września 2016r na Strzelnicy Myśliwskiej w Giżycku odbyło się zebranie informacyjno – szkoleniowe członków naszego Koła.

 

Na początku Prezes wraz z Łowczym powitali wszystkich przybyłych (myśliwych oraz stażystów).

  Prezes mówił o sprawach różnych związanych z sytuacją Koła. Przypominał między innymi o terminowym rozliczaniu się za strzeloną i wziętą na własny użytek zwierzynie ( wg. statutu mamy na to 14 dni).

                   Następnie głos zabrał Łowczy. Omawiał on plan pozyskania zwierzyny, porównywał lata poprzednie a także zwracał uwagę na prawidłowe dokonywanie wpisów w książkach ewidencji polowań indywidualnych tzw. „zeszytach”.

 

                  Na zebraniu została już oficjalnie zamknięta lista uczestników naszego balu jubileuszowego. Kol. Łowczy przypominał o punktualnym stawieniu się na uroczystości a także o przybyciu myśliwych w mundurach.

 

Dla przypomnienia:

                                                          – 17:30 – Msza Święta – sala „Wielki Kapitularz” (poziom 2)

                                                            – 18:15 – Akademia – sala „Sala Jagiellonów” (poziom 1)

                                                            – 19:00 Wspólna biesiada – sala „Dziedziniec” (poziom 0)

 

 

                   Kolejnie Podłowczy Kol. Mieczysław Stackiewicz przeprowadził szkolenie w zakresie bezpieczeństwa oraz posługiwania się bronią na polowaniach zbiorowych.

 Po zebraniu jak co roku należało uiścić składkę na rzecz PZŁ na rok 2017 oraz dostarczyć legitymację celem jej przedłużenia. Kol. Skarbnik przypomina o dostarczaniu zdjęć do nowej legitymacji. Zdjęcia muszą być takie jak do paszportu czy nowego dowodu – czyli oboje uszu widoczne.

 Na koniec odbyło się co roczne obowiązkowe strzelanie do makiet zająca i dzika w przebiegu przy którym pomagali stażyści. Obecność na szkoleniu jak i zaliczenie strzelania będzie miało wpływ na udział w polowaniach zbiorowych. Po strzelaniu odbyła się seria poprawkowa ale najważniejsze, że humory dopisywały wszystkim.

W przerwie między strzelaniami można było odzyskać siły przy smaczniej, gorącej zupie a także pieczonej na ognisku kiełbasce serwowanej pod wiatą.

 

 

 

Darz Bór!!!                                    

Lalak Andrzej                                  

zobacz Galerię