W dniu dzisiejszym tj. 29 października 2017r odbyło się nasze pierwsze polowanie zbiorowe w tym sezonie łowieckim. „Doświadczalnie” polowanie to zostało podzielone na dwa polowania. Jedno na stronie wschodniej obw.128 oraz drugie na stronie zachodniej obw.98/131. Każdy myśliwy miał prawo wyboru na którą stronę ma chęć pojechać.

 

                    Pogoda tego dnia niestety nie dopisała, jednak mimo to oba polowania odbyły się. Deszcz padał praktycznie cały czas, a silny wiatr pogłębiał odczucie i tak niskiej temperatury. W szczytowym momencie dnia termometr wskazywał +5st.C.

 

Polowanie na obw.128.

                   Prowadzącym polowanie był Kol. Eugeniusz Samiła a jego pomocnikiem Kol. Mirosław Dereziński. Na zbiórce stawiło się 14-stu myśliwych. Po przedstawieniu planu dzisiejszych łowów i wylosowaniu kart stanowiskowych  ruszyliśmy w knieję. Polowaliśmy w łowisku „Pompa”. Wzięte zostały 4 mioty. Niestety ze względu na deszczową aurę, która nie zmanienia się już od kilku tygodni, łowisko jest w większości zalane a przejazd nawet główną drogą leśną sprawiał niemałe problemy. Tak że jak to mówią „Mazury- cud natury”.

Mimo tych wszystkich niedogodności, udało się przeprowadzić polowanie przede wszystkim bezpiecznie, sprawnie i w naprawdę miłej, koleżeńskiej atmosferze. Nie zabrakło także sygnałów myśliwskich.

 

Św. Hubert darzył:

Królem polowania został Kol. Samiła Michał- dzik,

Królem Lisiarzy został Kol. Samiła Eugeniusz- lis.

 

Polowanie na obw.98/131

                   Prowadzącym polowanie był Kol. Krzysztof Nosek. Pomocnikami prowadzącego byli: Kol. Piotr Mikosza oraz Kol. Józef Jakubowski.  Na zbiórce stawiło się 33 myśliwych. Wzięte zostało 7 miotów (Szczybalska Góra, Bogaczewie, Lasek Pochwały, bunkry Kozin, olszyny przy Rudówce, Dżungla duża od Rynu, oraz Ławkowski Las od jeziora).

 

Św. Hubert darzył:

Królem polowania został Kol. Adam Aścik (gość)- dzik,

Vice Królem został Kol. Krzysztof Nosek- dzik.

 

Poniższe zdjęcie przesłał Kol. Piotr Mikosza. „Olszyny” przy Rudówce. Przechodząca klępa przy stanowisku Kol. Pługowa.

Zdjęcia w galerii artykułu pochodzą z polowania w łowisku „Pompa”.

 

 

Darz Bór!!!                                          

Lalak Andrzej                                        

zobacz Galerię