Dziś tj. 16.01.2016r (sobota) odbyło się polowanie zbiorowe na „Borkach”.

Pogoda nie zawiodła a słońce, którego nie brakowało podkreślało piękno zimowych krajobrazów. Temperatura początkowo była dość niska (-14stC) jednak z biegiem dnia wzrastała do ok -6stC .

               Prowadzącym polowanie był kol. Adam Kusz a jego pomocnikami kol. Zygmunt Waraksa oraz kol. Lesław Kochański. Na polowanie przybyło 29 myśliwych.

Na porannej odprawie Prezes wraz z Łowczym powitali wszystkich przybyłych. Łowczy przedstawił gatunki na które mieliśmy dziś polować. Następnie głos zabrał prowadzący. Przedstawił on plan dzisiejszego polowania oraz przypomniał a zachowaniu bezpieczeństwa.

              Rozlosowaliśmy karty z numerami stanowisk i przejechaliśmy w miejsce postoju w łowisku. Polowaliśmy pod nr. 11 po dwóch na kartce. W pierwszym miocie Św. Hubert darzył kol. Jurkowi Miałdunowi (1 dzik). Do śniadania wzięliśmy dwa mioty, po czym przejechaliśmy na topinambur i tam wzięliśmy kolejne trzy mioty, które przeszły na czysto. Oczywiście były widziane lisy, jednak w miejscach, gdzie ze względu na bezpieczeństwo myśliwi nie zdecydowali się na oddanie strzału. Po nich przejechaliśmy na tzw. „cmentarzyk”. Był to ostatni miot, jednak okazał on się decydującym. Natrafiliśmy w nim na watahę dzików. Św. Hubert darzył dwóm kolegom.  Kol. Andrzej Wierzchowski strzelił dzika oraz kol. Andrzej Lalak strzelił 3 dziki.

 

              Po sześciu miotach zakończyliśmy dzisiejsze polowanie. Pokot przedstawiał się całkiem ładnie. Było na nim pięć dzików.

 

Św. Hubert darzył:

 

                                Królem polowania został kol. Andrzej Lalak- 3 dziki                                 

                           Vice Królem został kol. Andrzej Wierzchowski- dzik                           

                                     

 

Pozostali koledzy strzelili także:

 

       kol. Jurek Miałdun- dzik    

 

 

              Sygnaliści pomimo mrozu odegrali sygnał „dzik na rozkładzie” czym oddali cześć upolowanej zwierzynie.

Po tym Prezes, Łowczy oraz prowadzący polowanie podziękowali przybyłym uczestnikom dzisiejszych łowów. Prezes ze względu na fakt, iż nie będzie mógł być na ostatnim polowaniu w sezonie, podziękował wszystkim kolegom myśliwym, nagance, którzy brali czynny udział w tym sezonie polowań zbiorowych za wkład pracy oraz poświęcenie.

 

               Łowczy poinformował myśliwych, iż ostatnie polowanie w tym sezonie (23.01.2016) będzie skrócone. Po polowaniu o godz.15:00 w Wilkasach odbędzie się zakończenie polowań zbiorowych (miejsce te same co w zeszłym roku).

Sygnaliści odegrali „koniec polowania”, po czym wszyscy się pożegnaliśmy i rozjechaliśmy do domów.

 

 

 

Darz Bór!                                  

Lalak Andrzej                                

zobacz Galerię