W minioną niedziele tj. 9 stycznia odbyło się Nasze przedostatnie polowanie zbiorowe. Łowy odbyły się w obw.131 łow. Skorupki. Pogoda jak na zamówienie. Mrozek, brak opadów i słońce. Czego trzeba było więcej?

Na zbiórce pojawiło się 19 Kolegów myśliwych. W śród nich zaproszeni goście. Prowadzącymi tego dnia polowanie byli Kol. Ryszard Stasiak oraz Kol. Krzysztof Nosek. Oprawę muzyczną zapewnili nam Kol. Jarosław Kurzynowski wraz z Kol. Józefem Jakubowskim.

 

             Tradycyjnie rozpoczęto od powitania przybyłych. Dalej, przedstawienie planów polowania, krótkie przypomnienie o bezpieczeństwie i..  na łowy.

Jak to już się u Nas przyjęło, polujemy przeważnie na 4 miotach. Pierwsze dwa, to bagno przy ławkowskim lesie, oraz karniejówka.

             Po tym, tradycyjnie przerwa śniadaniowa. I w tym miejscu należy się chwilkę zatrzymać. Otóż, dostaliśmy podarunek od jednego z zaproszonych gości. Chodzi tu o Kol. Eugeniusza Podsadnego z Ostrołęki, który sprezentował Nam konkretną chochlę do zupy. Także, Kolego w najbliższej przyszłości możesz liczyć na konkretne porcje a nawet dokładkę 🙂

Jak już gulasz „wyparował” z talerzy, prowadzący przerwali pogaduszki i rozpoczęła się druga część polowania.

             Kolejne dwa mioty to miot od Skonału, oraz miot od owczarni.

W każdym jednym, były widziane jelenie. Ostatni miot to chmara 9 byków, od szesnastaka w górę. Także było na czym oko zawiesić. Łanie z cielakami niestety uchodziły poza zasięgiem myśliwych, w kierunkach tylko sobie znanych. Z relacji poszczególnych myśliwych wynika, iż w każdym z miotów widziano odrębne wilki. W sumie około 10 sztuk.

I przyszedł czas na wyłonienie Króla dzisiejszych łowów.

Królem Polowania oraz Królem Lisiarzy został Kol. Marcin Stackiewicz– lis

Serdecznie gratulujemy!

             Przy pokocie, oddano cześć upolowanej zwierzynie.

Prowadzący podziękowali przybyłym za bezpieczne łowy oraz miłą atmosferę,  przypomnieli także o zakończeniu polowań, które odbyć się ma 22 stycznia o godz. 18:00 w Gościńcu w Wydminach. Należy jak najszybciej potwierdzić swoją obecność, wpisując się w Epi w obw. 95 na polowanie zbiorowe. Te jedyne, wyświetlające się na zielono.

Po tym polowanie oficjalnie zakończono.

 

P.S. Dziękuję Kol. Piotrowi Mikosza oraz Naszemu dzielnemu stażyście Pawłowi Piekarzowi za nadesłane zdjęcia.

 

 

Darz Bór!!!                             

Lalak Andrzej                        

zobacz Galerię