I znów minął kolejny weekend. Kolejne polowanie z harmonogramu zapisujemy w historii naszych spotkań.

W niedzielny poranek spotkaliśmy się w łowisku „Skorupki”, należącym do obwodu 131.

Pogoda dopisała. Brak opadów, lekki mrozek, jednak nie daleko od zera. Taka aura pozwoliła w pełni cieszyć się okolicznościami przyrody. Na zbiórkę przybyło 37 myśliwych, w tym kilku gości, 8 naganiaczy z czego 2 z nich to nasi stażyści. Oprawę muzyczną tego dnia, zapewnili nam  Kol. Jarosław Kurzynowski oraz Kol. Józef Jakubowski.

Jak to zwykle bywa, każde polowanie, czy to inne spotkanie, zawsze zaczynamy powitaniem. I tak właśnie było. Łowczy Kol. Jacek Marat wraz z prowadzącymi Kol. Ryszardem Stasiakiem oraz Kol. Krzysztofem Noskiem, powitali przybyłych. Informacja o planach dzisiejszych łowów, szybkie przypomnienie w kwestii bezpieczeństwa na polowaniu zbiorowym, losowanie kart stanowiskowych, sygnał „Na łowy” i w końcu przejazd w łowisko.

             Pierwsze dwa mioty to Karniejówka i Owczarnia. Po ich zakończeniu odbyła się przerwa, na którą zawsze czekamy z niecierpliwością. Przerwa, w której możemy dać upust emocjom, opowieściom jak również otrzymać coś dla ciała- czyli gorący posiłek. Tego dnia kuchnia podała kapuśniak z wkładką z kiełbasy.

             Po przerwie śniadaniowej, na której jak to wiadomo nagadać się nie sposób, odbyły się kolejne dwa mioty. Miot od jeziora od Mrówek oraz miot od Adamskiego.

W każdym z miotów całego dzisiejszego dnia, była zwierzyna i o dziwo, nie napotkano wilków, choć tropy zdradzały ich obecność. Ostatni zaś miot, okazał się typowym lisim miotem.

Pokot okazał się bardzo udany.

Król polowania– gość, Kol. Adam Aścik– łania

Vice Król polowania– gość Kol. Kamil Malkiewicz– dzik

Królem Lisiarzy– Kol. Marcin Stackiewicz

 

Pozostali koledzy upolowali:

Kol. Jakub Byrwa- sarna,

Kol. Jacek Jakubowski- dzik,

Kol. Jacek Marat- lis,

Kol. Jacek Basiński- lis,

Kol. Arkadiusz Stankiewicz- lis.

Wszystkim Kolegom gratulujemy!

Po oddaniu czci, upolowanej zwierzynie oficjalnie polowanie zostało zakończone.

P.S.

Dziękuję Kol. Bolesławowi Kryńskiemu, Kol. Krzysztofowi Noskowi oraz Kol. Przemysławowi Borys za nadesłane zdjęcia a także Kol. Józefowi Jakubowskiemu za sprawozdanie z polowania. 

Darz Bór!!!                       

Lalak Andrzej                   

zobacz Galerię