Dnia 13 sierpnia 2016 odbyło się pierwsze polowanie na kaczki rozpoczynające sezon. Polowaliśmy jak zwykle w dwóch grupach (wschodniej oraz zachodniej). W grupie wschodniej udział w polowaniu wzięło siedmiu kolegów, zaś w grupie zachodniej osiemnastu. Humory dopisywały wszystkim przybyłym tym bardziej, że były to pierwsze wspólne łowy w tym sezonie. Pogoda także utrzymywała się jak na zamówienie. Mimo chwilowych przejściowych opadów deszczu nikt nie narzekał. Z godziny na godzinę dobra atmosfera naszego spotkania tylko rosła. Niestety stan wody w łowiskach troszkę się obniżył w porównaniu z sytuacją choćby z przed miesiąca. Niektóre bagienka wyschły doszczętnie, jednak pomimo tego udało się znaleźć takie z których podnieśliśmy parę ładnych stadek kaczuch.

                    Podobnie jak w zeszłym roku, na „pierwsze kaczki”  przygotowane były medale dla Króla, Vice Króla oraz ten najciekawszy- Króla Pudlarzy. Niby nic takiego, jednak było to bardzo sympatycznym elementem wieńczącym nasze wspólne spotkanie.

 

W grupie wschodniej:

Królem polowania został kol. Lalak Andrzej, Vice Królem w drodze losowania został kol. Strupiński Bogdan, zaś Królem Pudlarzy także w drodze losowania został kol. Przełomiec Edmund.

 

W grupie zachodniej:

Królem polowania został kol. Pługów Janusz, Vice Królem został kol. Cieślik Marcin zaś Królem Pudlarzy został kol. Stasiak Ryszard.

zobacz Galerię