Jak co roku o tej porze, odbyło się nasze pierwsze polowanie na „pióro”. Polowanie takie rozpoczyna sezon „kaczkowy”. Jest to jedno z tych bardziej przyjemnych spotkań, na które to czeka większość z nas. I nie chodzi tu o strzelanie, zaś o szczególną atmosferę towarzyszącą takim spotkaniom. Możliwość rozmów z towarzyszami łowów, z którymi nie widzieliśmy się niespełna rok, opowieści we wspólnym gronie o własnych przeżyciach i spotkaniach ze zwierzyną w kniei niosą wiele radości a przede wszystkim nas integrują.

 

Polowanie, które opisuję poniżej dotyczy grupy wschodniej (obw.95 oraz obw.128) w którym miałem przyjemność uczestniczyć.

 

                Nasze spotkanie w kniei rozpoczęliśmy o godz.: 6:00 rano pod leśniczówką w miejscowości Malinka. Na zbiórce stawiło się ośmiu Kolegów. Pogoda jak zwykle dopisała, choć ranek się nie zapowiadał zbyt ładnie. Święty Hubert także był dla nas łaskawy. Pomimo zalegających jeszcze na polach zbóż, udało się z kilku bagienek podnieść parę kaczek. Jako ciekawostkę dodam, iż przy jednym z oczek które braliśmy na uprawie bobiku, napotkaliśmy dzika, który to bardzo niechętnie ustąpił nam miejsca. Polowaliśmy na obu obwodach. Niestety, pomimo deszczy część oczek wyschła i zostały tylko te większe zbiorniki.

 

                 Podobnie jak w sezonach poprzednich, tak i w tym z pośród Kolegów biorących udział w łowach został wyłoniony Król polowania, Vice Król oraz Król pudlarzy. Ten ostatni medal niósł za sobą szczególnie wiele emocji.

 

Królem polowania został Kol. Citkowski Andrzej,

Vice Królem polowania został Kol. Zabawski Rafał,

Królem pudlarzy został Kol. Samiła Eugeniusz.

Serdecznie Kolegom gratulujemy.

 

 

Także jak co roku chciałbym Kolegom przypomnieć:

 

Polujmy z daleko rozumianą  etyką  łowiecką, bezpieczeństwem swoim oraz innych osób a także dbajmy o dobrą atmosferę naszych spotkań. Zabierajmy po sobie wszelkie ślady naszego przebywania w Kniei a przede wszystkim przebywajmy w niej zawsze z myślą, iż mamy być wzorem do naśladowania dla innych.

 

 

 

Przypominam o terminie posiedzenia Zarządu: 22 sierpnia godz: 17:00

 

Więcej zdjęć znajduje się w galerii artykułu

 

 

 

Darz Bór!!!                                        

Lalak Andrzej