Dnia 15 sierpnia 2018r, przypadającego w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego, rozpoczęliśmy długo wyczekiwany sezon polowań na „pióro”.

Jest to pierwsze, wspólne polowanie w roku, na które czeka każdy z nas, aby porozmawiać z dawno nie widzianymi Kolegami.

                Na zbiórce stawiło się czternastu kolegów myśliwych. W ciągu kilku ostatnich lat można zauważyć widoczny wzrost frekwencji spotkań na tej stronie. Prowadzącym był Kol. Eugeniusz Samiła. Po powitaniu przybyłych oraz omówieniu planu dzisiejszego polowania przejechaliśmy w teren.

 

 

                 Wzięliśmy kilka bagienek na „Malince”,  „Królowej” oraz kilka na „Pompie”, co przyniosło bardzo ładne efekty w postaci 27 kaczek. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, iż tegoroczne wczesne żniwa bardzo nam ułatwiły przebieg polowania.

           Samo polowanie przebiegło w bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze a każdy z uczestników starał się wykorzystać wolne chwile na rozmowy, wspomnienia we wspólnym gronie.

               Podobnie jak w sezonach poprzednich, tak i w tym z pośród Kolegów biorących udział w łowach został wyłoniony Król polowania, Vice Król oraz Król pudlarzy. Ten ostatni medal niósł za sobą szczególnie wiele emocji.

 

Królem polowania został Kol. Citkowski Andrzej- 5,

Vice Królem polowania został Kol. Lalak Andrzej- 5,

Królem pudlarzy została Kol. Turkowska-Cedrowska Justyna.

Darz Bór!!!                  

Lalak Andrzej